Minister Plavčan by mal zabezpečiť asistentov učiteľa

Obrázok používateľa admin

"Píše sa rok 2016 a deti so zdravotným postihnutím ešte stále nemajú zabezpečenú základnú podporu pre štúdium. Naopak sa nájdu peniaze na budovanie školských TV štúdií, a to práve z balíka, ktorý je určený na inklúziu... Šialené."

Všetko by bolo v poriadku, pokiaľ by nešlo o financie, ktoré majú slúžiť na zvýšenie inklúzie a rovného prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu.
V septembri 2015 predložili zriaďovatelia škôl požiadavky na rok 2016 celkom na 3  371 asistentov učiteľa pre 12 821 žiakov. Požiadavky oproti predchádzajúcemu zberu (september 2014) tak stúpli o 19,5 percenta. Z predložených požiadaviek odporučili odbory školstva okresných úradov v sídle kraja kladne vybaviť peniaze pre 2 661 asistentov učiteľa. Z tohto počtu ministerstvo školstva môže podľa Žitňanskej v tomto roku zafinancovať len 1 671 asistentov. Ostatných 990 asistentov učiteľa zostane podľa europoslankyne nevykrytých.

"Vyzývam ministra školstva Petra Plavčana, aby týchto viac ako 28 miliónov dal na asistentov učiteľa. Keď budeme mať zabezpečené základné potreby detí so zdravotným postihnutím, budem prvá, ktorá bude volať po TV štúdiách a ďalších vymoženostiach pre žiakov a učiteľov na školách." hovorí Jana Žitňanská.

Zdroj: minedu.sk

There are 3 Comments

Obrázok používateľa majkasrnka

Nejak mi tam chýba informácia, že autorom komentára je Jana Žitňanská.

Obrázok používateľa admin

Jana Žitňanská, 20. 5. 2016 na sociálnej sieti napísala:

Práve som skončila stretnutie s ministrom školstva Petrom Plavčanom. Hovorili sme o asistentoch učiteľa a vyzerá to tak, že moja výzva, aby sa peniaze z eurofondov určené na inklúziu nedávali do školských televíznych štúdií ale do asistentov padla na úrodnú pôdu:)) ak to vyjde, tak máme 28 miliónov na asistentov a od nového školského roku o stovky šťastných detí navyše.

PS: A ja som sa rozhodla, že to nemôže nevyjsť  smiley

PS 2: aby som nezbudla, oceňujem toto ministrovo rozhodnutie. Veľmi.