Výsledky plaveckých pretekov 2017

Obrázok používateľa admin
Veľká cena primátora mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže a 2. Majstrovstvá SR v plávaní mládeže s Downovým syndrómom   

Dňa 6. mája 2017 sa konali plavecké preteky VC Primátora mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže 2017 a 2. Majstrovstvá Slovenska v plávaní mládeže s Downovým syndrómom v Trenčíne. Tieto preteky boli aj 1. kontrolnými pretekami plavcov zaradených v roku 2017 do útvarov talentovanej mládeže SPV!

Pretekov sa zúčastnilo 5 klubov z Českej republiky, jeden z Poľska, jeden z Rakúska a 35 klubov zo Slovenska, spolu sa pretekov zúčastnilo 100 pretekárov, z toho bolo 33 žien. Týždeň pred uzávierkou prihlášok sme registrovali 112 plavcov.

Na slávnostnom otvorení pretekov sa k plavcom prihovoril predseda Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku Ing. Róbert Lezo. Slovo potom odovzdal primátorovi mesta Trenčín Mgr. Richardovi Rybníčkovi, ktorý prevzal už druhý rok záštitu nad týmto podujatím. Ten v príhovore neskrýval radosť z veľkej účasti a aj zahraničného zastúpenia. Privítal by, aby aj ďalší ročník bol pod jeho záštitou. Pozvanie medzi nás prijala aj europoslankyňa Mgr. Jana Žitňanská, ktorá takisto oslovila v úvode plavcov a zaželala im veľa úspechov. Za Slovenský paralympijský výbor sa na otvorení zúčastnil Ing. Tomáš Varga, vedúci oddelenia športov a športových podujatí.  

Preteky sa konali v 25 m bazéne (8 dráh, ručná časomiera). Hlavným rozhodcom pretekov bol Róbert Pastierik a štartérkou bola Daniela Šípošová. O spracovanie výsledkov sa postaral Jozef Vešelenyi. Z reprezentantov SPV na Slovensku  so zdravotným znevýhodnením boli zastúpené kluby PK CHEMES Humenné, plavec Viktor Verba, Plavecký klub Nové Zámky, a za Klub Dolphins BA sa pretekov zúčastnili 6 plavci: Erik Birkuš, Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić, Adam Riečičiar a Marek Sloboda. Ako doprovod boli rodičia - manželia Blattnerovci a Slobodovci, p. Birkuš, Daniela Barbušová a Larisa Jarembáková ako športový psychológ. Daniela Šipošová bola vedúcou výpravy.

Nestratila sa ani plavkyňa Trenčianskeho plaveckého oddielu s 8 zlatými medailami Mária Lezová, ktorá bola za rok 2016 ocenená ako najlepší handicapovný športovec mesta Trenčín ako i plavec klubu ŠKP Košice Rastislav Husovec. Cenu najtechnickejšieho plavca si odniesol reprezentant Poľska Jakub Kmieczik.

Teší nás, že si plavecké preteky našli svojich priaznivcov a tešíme sa na ďalší ročník.

Róbert Lezo

Výsledková listina
Fotografie z podujatia
Ďakujeme sponzorom: