Bloger Joseph o sebe a o športe

Obrázok používateľa admin

Joseph je športovec, teší sa do telocvične a z rôznych druhov športov. Požiadali sme ho, aby nám povedal trochu viac o svojom zaneprázdnenom živote a aké rady má pre každého, kto chce byť aktívnejší.

Joseph, môžeš nám povedať niečo o sebe? Koľko máš rokov? Chodíš do školy?
Ahoj, moje meno je Joseph Lynch a mám troch starších bratov. Mám 18 rokov, ale čoskoro budem mať 19. Idem na vysokú školu a mám veľa pracovných skúseností.

Čo rád robíš?
Rád hrám Minecraft a chcem robiť blog na Minecraft. Som expert na Minecraft. Rád chodím do fitka, kde robím kardio cvičenia a taktiež plávam, aby som sa zlepšil. Popoludní chodím behať na bežecké trate, 2,5 km alebo 5 km, aby som sa dostal do kondície. Robím aj veľa peších pochodov po kopcoch dole a hore.

Aké sú tvoje ambície?
Aby som bol ešte lepší, potrebujem nabrať viac pracovných skúseností. Chcem získať prácu a chcem si prenajať byt. Chcel by som pracovať v hoteli alebo v supermarkete alebo na Minecrafte. Chcel by som trénovať iných ľudí, tak ako to robí moja trénerka Joe Wicks.

Povedz nám o svojom tréningovom režime. Ako často sa stretávaš so svojím koučom?
Pondelok - cyklistika
Utorok - osobné tréningové stretnutie
Streda - plávanie (keď som na dovolenke - jazda na kajaku)
Štvrtok a  piatok - beh
Sobota - osobné tréningové stretnutie
Nedeľa - beh v parku každý mesiac alebo chôdza / beh na kopec Dartmoor

Obvykle vidím trénerku v utorok. Pripravuje mi kardio cvičenia a pomáha mi, aby som strácal tuk a udržal sa štíhly. Niekedy behám na bežiacom páse, ale nie celý čas, lebo ideme von, a tam bežíme v parku. Niekedy bežím aj sám. Rád cvičím cviky ako „burpee“ a výskoky s vysokými kolenami alebo hviezdu. Trénujem teraz na 5 km závod a na môj beh 2,5 km. Každý mesiac prebehnem trasu 2,5 km v parku.

V sobotu mám stretnutie so svojím druhým osobným trénerom. Robím biceps / triceps / hrudník / chrbát a nohy a spodnú časť chrbáta väčšinu času. Trénujem, aby som v novembri bol hviezdou na behoch v parku v Exeteri, a to bude 5 km a potom sú tam aj dlhšie preteky, možno pôjdem aj na tie, ak sa budem cítiť dobre, lebo to sa ide bez odpočinku.
Tiež trénujem niekedy so svojimi bratmi.

Robíš aj iné športy?
Robím cykloturistiku, jazdu na kajaku, gymnastiku, plávanie a beh. Každý deň trénujem a všetky moje športy mi pomáhajú zlepšiť beh.

Aké máš obľúbené jedlo?
Kuracie prsia smažené alebo steak s hranolkami, ale snažím sa vzdať hranoliek.

Máš nejaké rady pre každého, kto sa chce stať fit?
Pracuj na tom a pracuj tvrdo, aby si bol zdravší a silnejší. Pretože je to dobré, ak sa nikdy nevzdáš a neustále trénuješ. A možno sa budeš cítiť trochu unavený alebo vyčerpaný, ale to spôsobí, že stratíš viac tuku a budeš sa cítiť zdravo.

Zdroj: www.downs-syndrome.org.uk

Preklad: Dandy Divílková