Zvýšenie príspevku na opatrovanie do výšky minimálnej mzdy

Vážený pán prezident  Kiska, pán premiér  Fico , pán minister práce, sociálnych vecí a rodiny Richter, vážené poslankyne a poslanci.

Sme rodičmi, opatrovateľmi zdravotne ťažko postihnutých detí a dospelých, ktorí sa každý deň s láskou a sebazaprením staráme o svojích blízkych,  ktorým nebolo dopriané viesť plnohodnotný život.

Posted in

Submitted by Dasa on Ut, 11/10/2015 - 07:54

Výzva pre rodiny s "downíkmi"

C. J. Filed z Wisconsin (USA) je matka adoptívnej dcéry Emmalee s diagnózou Downov syndróm. V roku 2009 sa rozhodla spojiť rodiny na celom svete, v ktorých vyrastá dieťa s Downovým syndrómom. Symbolom spolupatričnosti sa stala obyčajná farebná deka, ktorú uštrikovala a priložený denník, ktorý deku sprevádza po celom svete. Deka má za sebou doslovne cestu okolo sveta. Prešla skoro celú Ameriku, navštívila Čínu, Austráliu, Nový Zéland, Indiu, Mexiko, Saudskú Arábiu a teraz je na ceste po Európe.
Pred časom dorazila blízko k nám - do Rakúska ku downíčke Clare. Jej mamina Martha píše: "Otvorenie krabice bol magický moment pre celú rodinu. Denník s pribehmi ľudí z celého sveta s fotkami nám vtlačil slzy do očí... Je úžasné byť časťou projektu, na ktorom sa podieľajú rodiny z celého sveta, rozličné a predsa rodiny, ktoré spája jeden chromozóm navyše."

Posted in

Submitted by Dasa on St, 09/16/2015 - 10:31

Nové kurzy

Republiková centrála ZPMP v SR Vám aj tento rok prináša ponuku na stretnutia, kurzy i obľúbený klub. Začíname už v septembri!

Posted in

Submitted by Dasa on Št, 09/10/2015 - 15:32

Yes,we can

Ahojte,chcela by som sa spytať, či sa v blizkej buducnosti neplanuje nejaky kurz vyučby matematiky metodou Yes, we can,popripade poradiť na koho sa mam v tomto smere obratiť? Vďaka.Stanka

Posted in

Submitted by stanka on Po, 08/03/2015 - 22:11

Kuchárska kniha Easy Cook Book

Prvá, ľahko prístupná kuchárska knižka maďarskej Spoločnosti Downovho syndrómu. Veríme, že v nej nájdeš jedlo podľa Tvojej chuti a pripravíš rodine a priateľom niektoré z dvanástich, ľahko pochopiteľných jedál. Kuchárska kniha sa pripravovala v piatich jazykoch, v maďarčine, angličtine, slovenčine češtine a poľštine.

Posted in


Štátna školská inšpekcia a Slovenské národné stredisko pre ľudské práva podpísali dohodu o spolupráci

Apríl 2015, Bratislava - Hlavná školská inšpektorka Viera Kalmárová a výkonný riaditeľ Slovenského národného strediska pre ľudské práva Marian Mesároš dňa 30. apríla 2015 na pôde Štátnej školskej inšpekcie podpísali dohodu o spolupráci.

Posted in

Submitted by Dasa on Pia, 05/29/2015 - 12:26

Dovolenky last minute pre Vás ZADARMO!

V spolupráci s cestovnou kanceláriou Waldtour z Martina pripravujeme pre Vás nasledovnú ponuku. Nášmu združeniu budú ponúkané neobsadené miesta v zájazdoch autobusovej dopravy zdarma, a to deťom s DS a ich sprevádzajúcej osobe. Tieto zájazdy nám budú ponúkané 1 - 2 dni vopred (last minute), keďže skôr nebudeme vedieť, koľko miest daného zájazdu sa neobsadí. Preto Vašou milou povinnosťou bude sledovať našu webstránku alebo FB Downov syndrom, kde Vám budú zájazdy ponúkané. Vy môžete priebežne sledovať ponuky CK Waldtour na ich stránke www.waldtour.sk a čakať, či bude zájazd plne obsadený, alebo sa ponúknu voľné miesta našej Spoločnosti Downovho syndrómu. Pre Vás to znamená byť pripravený, resp. sa rozhodnúť behom 1-2 dní.

Posted in

Submitted by Dasa on Št, 05/14/2015 - 13:48

Partneri

Kto je online

Momentálne sú online 0 užívateľov a 4 návštevníci.

Prihlásenie

Posledné komentáre

Kto je nový

  • minamimaosu
  • Maciak
  • saubch
  • fifa16qwe
  • uidekahde gxq123456